Dzisiaj od gadżetów reklamowych wymaga się znacznie więcej niż kiedykolwiek. Nic więc dziwnego, że tak wielu naszych klientów wybiera grawer laserowy, kiedy trzeba zrobić finezyjne wzory czy precyzyjne napisy. Sugerujemy tę technikę znakowania zawsze wtedy, gdy potrzebny jest trwały nadruk na różnych powierzchniach. Nie tylko jest on dobrze widoczny i ma długą żywotność, ale przede wszystkim pozwala na realizację rozmaitych projektów. I to na powierzchniach stworzonych z różnych materiałów, małych i dużych, w kształcie typowym lub niestandardowym.

Co to jest grawerowanie laserowe?

Zastanawiasz się, na czym polega grawerowane laserowe? Znakowanie odbywa się przy pomocy wiązki laserowej, która jest sterowana komputerowo. Najpierw przygotowujemy projekt w programie, potem odzwierciedlamy go na powierzchni konkretnego przedmiotu, usuwając z niego fragmenty materiału. Uzyskujemy wyżłobienia o ustalonej głębokości, które tworzą niesamowity, trójwymiarowy efekt.

Promieniowanie UV pozostawia trwały nadruk, który ze względu na swój charakter nie jest wyłącznie powierzchniowy. To z kolei zapewnia jego doskonałą widoczność i długą trwałość.

Proces znakowania

Ta precyzyjna technika polega na wykonywaniu żłobień w różnych materiałach. Wiązka lasera jest sterowana komputerowo i odzwierciedla przygotowany wcześniej projekt na powierzchni artykułów reklamowych, np. piśmienniczych czy tekstylnych. Grawer oznacza żłobienie, a nie nanoszenie nadruku na powierzchnię, co znacznie zwiększa jego trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne. Gwarantuje też bardzo dużą precyzję i powtarzalność, co jest szczególnie istotne przy produkcji seryjnej.

Jakie produkty najczęściej znakuje się grawerem laserowym?

Nasze urządzenie laserowe jest gotowe do obróbki produktów wykonanych z różnych materiałów. Najczęściej wykorzystujemy znakowanie grawerem do:

  • personalizowania prezentów i upominków,
  • nanoszenia logo firmy lub hasła reklamowego na gadżety marketingowe – długopisy, okulary, nośniki, pamięci USB, zewnętrzne karty pamięci, zapalniczki, breloczki oraz wiele innych,
  • tworzenia dedykacji na produktach.

Jest wiele materiałów, które mogą być obrabiane tym sposobem, wśród nich aluminium, akryl, drewno, szkło, skóra, tkaniny, płyty MDF, korek, kamień, karton, guma stemplarska, papier, tekstylia. Oznacza to, że dla naszych klientów możemy wykonać wiele projektów o charakterze prezentowym, reklamowym czy biznesowym.

Zalety znakowania grawerem

Ta metoda znakowania cieszy się dużym uznaniem naszych klientów, a i przez nas jest często rekomendowana. To wszystko zasługa zalet, jakie ma grawer laserowy. W Warszawie wiele firm korzysta z tej techniki, ponieważ jej precyzja jest nieporównywalna z niczym innym, nadruki, jakie wykonuje wiązka laserowa, są trwałe i nie niszczeją pod wpływem czynników zewnętrznych.

Dużym atutem metody znakowania jest nie tylko jej trwałość i wierne odwzorowywanie projektów komputerowych, ale też możliwość produkcji seryjnej lub indywidualnej. Ze względu na to, że nowoczesna technika jest bezdotykowa, ryzyko, że powierzchnia obrabianego materiału zostanie uszkodzona, jest znikome.

Wady grawerowania laserowego

Jedyną wadą, jaką ma grawerowanie laserowe, jest to, że nie nadaje ono koloru. Uzyskiwany nadruk jest jednobarwny, lecz żłobiony na różnej głębokości, co nadaje mu ciekawego trójwymiarowego efektu.

Ograniczenia związane z tą metodą znakowania

Hasło, logo, logotyp, dedykacja, życzenia… jakikolwiek napis lub grafikę zechcesz umieścić na przedmiocie, zrobimy to przy pomocy lasera. Jednak powierzchnia znakowanego przedmiotu musi mieć odpowiednią grubość, aby dotarcie do głębszych warstw nie spowodowało pęknięcia czy uszkodzenia struktury.